Një qendër azili në Kavajë është përfshirë nga flakët.

 

Policia njofton se zjarri ka rënë aksidentalisht, ndërsa mësohet se një e moshuar që qëndronte aty është dëmtuar lehtë.

 

Zjarrëfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë bërë të munduar shuarjen e flakëve në kohë.

 

Kavajë/Informacion paraprak 

 

Më datë 23.01.2023, dyshohet se aksidentalisht ka rënë zjarr në një qendër për të moshuar. 

 

Si pasojë është dëmtuar lehtë një e moshuar që qëndron në këtë qendër.   

 

Zjarri është shuar pas ndërhyrjes së shërbimeve zjarrfikëse. 

 

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.