Skip to content

Blinte ora ‘Patek Philippe’ dhe çanta ‘Louis Vuitton’, personi “i afërt” i aktorit të famshëm i vjedh plot 1 milionë dollarë

  • 12/02/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish blerësi personal i Kevin Hart është akuzuar për vjedhje të më shumë se 1 milion dollarë (730,000 £) nga ylli amerikan.

Dylan Jason Syer, i cili filloi të punojë për aktorin Hart në 2015, akuzohet për blerje të paautorizuara duke përdorur kartat e kreditit të Hart.

Ai pretendohet t’i ketë shpenzuar këto para midis tetorit 2017 dhe shkurt 2019. 29-vjeçari është akuzuar për lakmi, posedim kriminal, vjedhje identiteti dhe skemë mashtrimi.

Nëse dënohet, Z. Syer do të vuajë 25 vjet burg. Ai do të paraqitet në gjykatë në 17 Shkurt.

Prokurorja e Qarkut të Queens, Melinda Katz, tha se të pandehurit iu dha akses në kartat e kreditit të aktorit, por më pas pretendohet se ka vazhduar t’i përdorë ato për të shpenzuar “shuma astronomike parash”.

Syer thuhet se ka blerë artikuj përfshirë çantat Louis Vuitton dhe orët Patek Philippe. Zonja Katz tha gjithashtu se ai shpesh postonte fotografi të blerjeve në Instagram.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë