Home SHQIPERIA Bllokohet rrethrrotullimi i “Zogut të zi”/ Deputeti i PD përplaset me policinë

Bllokohet rrethrrotullimi i “Zogut të zi”/ Deputeti i PD përplaset me policinë

0
Bllokohet rrethrrotullimi i “Zogut të zi”/ Deputeti i PD përplaset me policinë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vijon rezistenca e protestuesve, të cilët kanë bllokuar rrethrrotullimin e “Zogut të zi në Tiranë.

 

Mësohet se deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, është përplasur me policinë, ndërsa uniformat blu t largojnë me forcë protestuesit.

 

Gështenja ka kërkuar që policia të mos prekë protestuesit dhe të mos shoqërojë asnjë qytetar. Ndërkohë që nga ana e policisë është kërkuar ligji, i cili sipas tyre është mbrojtja e të drejtave dhe lirisë së qytetarëve.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë