Deputeti i PS, Erion Braçe ka nxitur pronarët e hoteleve dhe të restoranteve që të blejnë shalqi te bujqit në Divjakë e Lushnje.

 

Sipas rij, kanë cilësi të garantuar dhe çmime katër herë më lirë se te tregtarët. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Braçe thekson se tregtarët e blejnë me 10 lekë/kg dhe e shesin me 40 lekë.

 

REAGIMI I BRACES

 

KY ESHTE SHALQINI YNE;KJO CILESI, I GJITHA NJESOJ,BIO BERE THJESHTE NGA TOKA, UJI E DIELLI!BLINI TEK BUJKU NE FUSHE;TE TJERET JU GRABISIN ME CMIM KATER HERE ME TE LARTE SE TEK BUJKU!!TANI IMSHTA, GJONASI, ESKAJ, CERMAT-DUKE NISUR NGA CERMA E SIPERME, BICUKASI E SULZOTAK, KA SHALQI, KERKUND TJETER!Ti qe ke hotel plot, restorant plot, bar, shalqinin e ke ne tre vakte, BLI TEK BUJKU NE FUSHE, merr cilesine e tokes sone dhe KURSE PARATE E TUA!Boll pranove te te grabise tregtari e kjo te duket LEHTESI!

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re