Home BOTA Boom i “Galaxy Note 8”, Samsung rrit pritshmëritë e shitjeve

Boom i “Galaxy Note 8”, Samsung rrit pritshmëritë e shitjeve

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Rezervimet dhe interesi i shfaqur për modelin më të ri të Samsung, Galaxy Note 8, ka rritur pritshmërinë e kompanisë për ecurinë e shitjeve.
 
Sikurse janë shprehur drejtuesit e kësaj kompanie, Samsung pret që numri i modeleve që do të shiten të kalojë 11 milionë.
 
Drejtyesi i Samsung,  Koh Dong-jin, ka thënë se modeli Note i parafundit ka shitur 11 mln celularë dhe synimi është që kjo të tejkalohet.
 
Ndërkohë, duke folur për modelin Galaxy S8, drejtuesit e Samsung pohojnë se synojnë që të shiten 48 milionë celularë. Pajisja tashmë ka shitur rreth 15% më shumë sesa Galaxy S7.
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë