Skip to content

Bordi ul shumë pak çmimin e naftës dhe benzinës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një ditë pasi përcaktoi çmimin më të lartë të shitjes së naftës, 265 lekë për litër, bordi i transparencës vendosi këtë të shtunë të bëjë një ulje të lehtë prej 4 lekësh.

 

Ky çmim i ri prej 261 lekësh, sipas bordit, do të hyjë në fuqi nga ora 18.00.

 

Lehtë u ul edhe benzina, e cila do të shitet për 236 lekë litri, nga 241 që ishte.

 

Ndërsa çmimi i gazit nuk u ndryshua as këtë të shtunë dhe do të vazhdojë të tregtohet për 86 lekë litri.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë