Skip to content

“Bossi izraelit i call-center-ave në Shqipëri”, prokuroria kërkon arrest me burg për Rafael Genish, do hetohet edhe për…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Prokuroria kërkon arrest me burg për bossin izraelit Rafael Genish, i cili mashtronte me anë të “Forex”, shtetasit gjermanë, francëzë dhe anglezë. Ndërkohë që do hetohet edhe për pastrim parash.

Genish ishte prej kohësh nën vëzhgim nga policia. Aksioni u ndërmor para dy ditësh ku të arrestuar mbetën edhe 35 persona të tjerë të punësuar në Call-center. Pritet që masa e sigurisë për të arrestuarit dhe për kreun e tyre, të jepet ditën e nesërme.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë