Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas heqjes së plehrave nga fusha e mbetjeve në Fier.

Braçe shkruan se tani hapet një faqe e re për trajtimin e mbetjeve urbane në të gjithë qarkun e Fierit.

“Merr fund ferri 70 vjecar i plehrave ne dere te Fierit! Se pari, shume ndjese cdo banori te qytetit te Fierit per keto 5 dite te keqia dhe 70 vite me plehra ne dere;

Shume ndjese te moshuarve, te semureve e femijeve mbi te gjitha! Se dyti, shume mirenjohes ndaj te gjithe punetoreve, manovratoreve e ciltdo tjeter qe punoi 24 ore ne 24 per te kapsuluar vatren me te madhe te infesksionit ne qytet;

Vertet shume mirenjohes! Besoj se tani hapet nje faqe e re per trajtimin e mbetjeve urbane ne te gjithe qarkun e Fierit me landfillin dhe inceneratorin qe jane gati e duhet te nisin pune!”, shkruan Braçe.