“Braktiseni anti-kuvendin e shoqatës Basha-Bardhi”, Berisha: Ja përse nuk njihet data e vendosur prej tyre për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

berisha-5.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeministri, Sali Berisha:

11 dhjetori është një ditë e historisë ndaj dhe unë me këtë rast ftoj cdo delegate edhe delegate të Kuvendit Kombëtar të vijë e të firmosë historinë e re të pluralizmit, partinë Demorkatike të rithemeleuar. Ftoj cdo demokrat dhe delegate të mos shkojë, të braktisë anti-kuvendin e datës 18, de facto mbledhjen e krimit të shoqatës Basha-Bardhi në një akt të turpshëm për të sfiduar pluralizmin politik në Shqipëri. Të gjithë e patë sesi e mblodhi kryesinë peng Basha dhe deklaroi se ai do thërriste kuvendin legjitim. Mirëpo sapo u mblodh kryesia doli se nuk ishte legjitime, 60% e anëtarëve të tyre nuk ishin të votuar nga anëtarët e PD.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë