Skip to content

Breshëri i madh dëmton të mbjellat në Kolonjë, fermerët kërkojnë ndihmën e shtetit

  • 15/05/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Breshëri dëmton prodhimet në fshatin Boshanj të Kolonjës. Prej rreth 1 ore reshjet e breshërit kanë qenë të dendura, duke dëmtuar të mbjellat : grurë, tërshërë, dhe kopshtet : fasule, domate, qepë dhe speca.

Rreth 30 familje të Boshanjit, 20 km larg Ersekës, nëpërmjet fotove dhe videove të dërguara, kanë kërkuar ndihmë nga instancat duke treguar me pamjet dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Këto familje ndër të tjera kanë shqetësim edhe rrugën e fshatit, që u dëmtua akoma edhe me shumë nga reshjet e sotme çka sjell vështirësi për banorët.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë