Bulqizë/ Dhe pse me urdhër mbrojtjeje, 42-vjeçari rrah dhe kërcënon me jetë bashkëshorten e tij

dhune02020.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e sotme është vënë në pranga një 42-vjeçar në Bulqizë i cili dhe pse kishte marrë urdhër mbrojtjeje nga gjykata, dhunonte fizikisht dhe kërcënonte me jetë bashkëshorten e tij.

Bëhet fjalë për shtetasin V.Q banues në Bulqizë i cili theu urdhrin e mbrojtjes dhe i shkoi në banesë duke e dhunuar gruan.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme

Njoftimi i Policisë:
Bulqizë

Kryeu veprime në kundërshtim me vendimin e gjykatës, ushtroi dhunë psikologjike dhe kërcënoi bashkëshorten e tij, vihet në pranga 42-vjeçari.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V.Q., 42 vjeç, banues në Bulqizë.
Ky shtetas theu urdhërin e mbrojtjes që kishte bashkëshortja e tij dhe ka shkuar në banesë duke ushtruar dhunë psikologjike dhe kanosur për jetën bashkëshorten.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Dibër, për veprime të mëtejshme.

(E.D/faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë