Ky muaj ka sinjalizuar rikthimin e sezoneve të modës dhe çmimeve të rëndësishme.

E cila mund të nënkuptojë vetëm një gjë: një numër i madh i të famshmëve dhe stilistëve u shfaqën në këto evente me stilet e tyre të veçanta. Nga veshjet në tapetin e kuq të zotërinjve Austin Butler dhe Mark Ronson deri te komoditeti i z. Jeremy Allen White, këta janë shtatë burrat e famshëm që u veshën më bukur për muajin Janar.

01. Jeremy Allen White

Arti gjithnjë në zhvillim i veshjes njësoj me partnerin tuaj sapo mori një çift të ri në klubin e tij. Aktori i “The Bear”, z. Jeremy Allen White u pa teksa kishte dalë me të dashurën e re Rosalíam teksa të dy ishin veshur me veshje të zeza indentike dhe harmonizuese. Na pëlqen koncepti i shtresimit të dy xhaketave – ajo e lëkurës shton një dimension mbi xhaketën sportive, ndërsa pantallonat e zeza të lirshme mbajnë atmosferën e zakonshme me çizmet e konsumuara me lidhëse. Unaza e argjendtë është një prekje përfundimtare e menduar mirë.

02. Austin Butler

Z. Austin Butler ka hequr më në fund dorë nga personazhi i “Mbretit të Rock and Roll” dhe ka adoptuar titullin “Mbreti i kostumit elegant”. E kemi kurorëzuar si një nga burrat e veshur më mirë të vitit 2023 pikërisht për këtë arsye. Dhe, vetëm një muaj në 2024, ai po vazhdon të provojë kredencialet e tij. Stili i aktorit u shfaq edhe një herë në premierën e “Masters Of The Air”, ndërsa ai doli në tapetin e kuq me një kostum nga Burberry. Është e sofistikuar, e nënvlerësuar dhe pikërisht ajo që ne kemi pritur nga superylli i Hollywood-it. Dhe me fillimin e turneut të filmit “Dune: Part Two”, pritni të shihni disa nga paraqitjet e tij akoma edhe më të mira.

03. Kingsley Ben-Adir

Tre rolet e tij më të fundit të filmit – duke luajtur zotërinjtë Malcolm X, Bob Marley, dhe Basketboll Ken në Barbie – duhet t’ju tregojnë se zoti Kingsley Ben-Adir nuk ndikohet shumë në jetën e përditshme nga këto role. Këtu, aktori britanik bën një paraqitje që ka goditur shumë njerëz. Pamja e tij vjen në një vjollcë të pandërprerë që duket po aq e freskët sa flokët e tij, plotësisht me kopsa, me këpucë kafe edhe pse të gjitha nga Gucci. Është e gjitha në detaje. Ose, siç tha Marley, çdo gjë do të jetë në rregull.

04. Donald Glover

Në Londër për të promovuar serialin e tij të ri komedi, “Mr & Mrs Smith”, z. Donald Glover doli për të konfirmuar atë që ne e dinim tashmë mirë – është ende sezoni i palltove të mëdha. Me këtë pallto leshi, mustaqet, pantallonat pak të ndezura, çizmet e zeza të lëmuara me taka prej lëkure, po marrim sugjerime për detektivin e mirë të viteve 1970. Një sugjerim nga ana jonë? Ai mund të provonte ta lidhte shallin e tij (pa dyshim shumë të bukur) pak më me mjeshtëri. Për fat të mirë, ne kemi këshilla për këtë.

05. Mark Ronson

“Nuk duket se ka rëndësi se çfarë bëj, unë jam gjithmonë numri dy. Askush nuk e di se sa shumë u përpoqa.” Kështu këndon Z. Ryan Gosling në “I’m Just Ken”, kënga kryesore për personazhin biond e plastik, i cili është i preferuari i të gjithëve. Ndërsa njeriu që qëndron pas kolonës zanore të filmit mori çmimin për “Këngën më të mirë origjinale” në Astra Film Awards, nuk kishte asgjë që e bënte Mark Ronson të pozicionohej në vendin e dytë, në atë që bën apo si vishet. Ky kostum i viteve 1970 që ai pëlqen shumë – xhaketë e pantallona të gjera – ishte në harmoni të përsosur me këmishën e bardhë me jakë dhe kravatën. Është një 10 në sytë tanë.

06. Pierre de Maere

Shfaqjet e këtij muaji Vjeshtë-Dimër 2024 dhanë shumë emocione në stil. Në pasarela të ndryshme, sigurisht, por jo më pak në rrugë, me një mori të pranishmëve të veshur mirë dhe të njohur nga e gjithë bota. Sytë tanë ishin të gjithë te z. Pierre De Maere, një nga talentet muzikore më emocionuese të Belgjikës në ditët e sotme – nëse ka një mënyrë të duhur për të bërë veshje pune në vitin 2024, kjo pamje blu kobalt nga koleksioni Pranverë-Verë 2024 i Sacai me siguri do të ishte ajo. Xhaketa e përditshme është me një jakë të përmbysur, ndërsa pantallonat janë të gjera dhe pak më të gjata se zakonisht, ndaj lëreni në dorë të çizmeve prej lëkure për të ngritur të gjithë pamjen.

07. Tommaso de Benedictis

Modeli, kuratori dhe ‘It-boy’ z. Tommaso de Benedictis u shfaq në shfaqjen e Gucci-t në Milano duke u dukur si mishërimi i Gucci-t të Ri. Pallto e pastër, e bukur, këpucë lëkure: këto janë përbërësit e një veshjeje perfekte.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re