Skip to content

Bypassi penalizon banorët e lagjes “Guerrile” në Shkodër, protestojnë dhe “kërcënojnë” me bllokimin e rrugës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Banorët e lagjes “Guerrile” në qytetin e Shkodrës kanë dalë në një protestë, pasi ndihen të bllokuar nga Bypassi.

Janë 10 familje të penalizuara, teksa banorët paralajmërojnë se do të bllokojnë rrugën, nëse nuk merren masa. Ato kërkojnë heqjen e bordurave mbrojtëse, pasi nuk kanë ku të kalojnë.

Për këtë, banorët kërkojnë edhe ndërhyrjen e Bashkisë Shkodër.
https://www.youtube.com/watch?v=NDCfA9DqfVQ

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë