Gazetari Arjan Çani thotë se rasti i Berishës ka precedentë në rajon. Sipas tij, e njëjta strategji u ndoq me Ivo Sanader në Kroaci dhe me Gruevskin në Maqedoninë e Veriut.

Kjo që po ndodh në Shqipëri ka ndodhur në Maqedoninë e Veriut. Në Kroaci u dënua ish-presidenti Sanader. Në Maqedoni, Gruevski u largua. E akuzuan se bleu një makinë pa tender. Është e qartë pse amerikanët janë kaq të ineteresuar për drejtësinë e re. Duan të përmbushin qëllimet e tyre.

Çani tha se Berisha dhe Meta e kanë të humbur luftën me SHBA.

Do shkojnë si heronj apo si të dhier? Luftën të humbur e kanë, por a do të “vdesin” si trima apo si frikacakë?

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re