“Berati ne UNESCO”, një ndihmesë e veçantë nga ambasadorja e Marokut

Faleminderit, Zonja ambasadore Aziza Benani. (një ndihmesë të veçantë, në moment të vështirë) Mbretëria e Marokut Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Bashkëpunimit Misioni i Përhershëm pranë...

Timo Flloko: Si ma ndanë familjen pas prishjes me Jugosllavinë

Aktori shqiptar Timo Flloko është rrëfyer para publikut gjakovar si asnjëherë në Tiranë. I ndodhur atje si i ftuar i edicionit të parë të...

Koço Devole tregon se si e bëri për të qarë Elvana Gjatën

Në studion e emisionit “E Diell” pasditen e djeshme  ishte i ftuar aktori Koço Devole. Përpos të gjitha telekomedive, vitet e fundit Koçon e kemi...

Arti në zi, ndërron jetë kompozitori i njohur italian, Ennio Morricone

Vdes në moshën 92-vjeçare kompozitori dhe dirigjenti i orkestrës italiane Ennio Morricone. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët të cilët thanë se vdiq në...

LAJMËSJA… Anisa Markarian: Shkëputur nga dorëshkrimi i librit që po vjen, «Shtëpia te Selvia».

Im atë e kishte zët t’u behte të tjerëve në derë pa i lajmëruar. Sidomos personave jashtë rrethit familjar – miqve, kolegëve, fqinjëve. – Kush...

Si e fitoi Valbona Selimllari misin? E vërteta e pathënë ndonjëherë, Mullai: E kisha...

Missi i parë, Valbona Selimllari ka qenë kryefjalë e emisionit “Soiree”, teksa të ftuarit po diskutonin për misset, Ardita Mullai një nga prezantuese e...

Aktori Gulielm Radoja (1945)

Gulielm Radoja (1945-). Aktor. Lindi ne Shkoder, me 2 korrik. Pas studimeve ne shkollen e larte per aktore “Aleksander Moisiu”*, me 1967, punoi nje...

Jetë të gjatë, pra, o artiste e artistëve! Urim special nga Pëllumb Kulla.

DITA E ZHANIT Zhaneta Petushi ka sot të bukurën Ditë të Lindjes dhe ne nuk do të mungojmë kurrë e të mos ftojmë në këtë...

FOTO TË RRALLA/ Kur “Skenderbeu” Lec Bushati ngjitej në skenën e teatrit “Migjeni”, 52...

Faqja në Facebook e Teatrit “Migjeni” të Shkodrës ka publikuar disa foto të rradha të dramës “Shqiponjat”, kushtuar heroit tonë kombëtar. Janë foto të...

Kujtim Spahivogli (1932-1987). Regjisor, aktor, dramaturg.

Kujtim Spahivogli (1932-1987). Regjisor, aktor, dramaturg. Lindi ne Lushnje me 30 qershor. Mbeti jetim qysh 6 vjec, me pas, ende adoleshent, mori pjese ne...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT