Princeshe Huriye, kopshti qe e ndertoi Erion Veliaj? Ja si eshte e verteta!

Nga Adnan Yildizoglu Duke marr shkas nga lajmi i pa vertete dhe aspak i hijshem qe po lexoj, ndiej si detyrim moral te kunderpergjigjem dhe...

Po ikën ti zysha? Udh’e mbarë të qoftë!

Nga Flora Xhemani Baba* Po pse xhanëm sa herë që vendosni të ikni, shani Shqipërinë? Ajo jua ka fajin që po ikni? Nuk mjafton që e...

Shkrimi që po bën xhiron e rrjetit/ “Mirupafshim Shqipëri”, punon si pedagoge në Suedi

Silvana Begaj ishte thuajse krejt e panjohur deri pak muaj më parë, kur disa shkrime të saj për projektin “Shqipëria Tjetër”, bënë xhiron e...

“Emigrantë pse dreqin ktheheni ketu kur i flisni njëri-tjetrit në greqisht apo italisht?”

Nga Ilir Metaj Ju emigrante te dashur, qe edhe ato pak dite qe rrini per pushime ne Shqiperi, i flisni njeri-tjetrit ne greqisht apo italisht…pse...

Shkarkimi i Trump/ Ditë e trishtë apo ditë e madhe për demokracinë amerikane

Nga ROLAND QAFOKU Trump impeached! Presidenti i 45-të i SHBA-së Donald Trump u shkarkua dje nga Dhoma e Përfaqësuesve duke u bërë presidentit i 4-ët...

Pse Elvis Naçi, Arbër Hajdari dhe Marin Mema janë heronj dhe jo batakçinj

Nga Ermal Mulosmani Një përpjekje për t’u vënë vulën e batakçiut atyre që përpiqen të mbledhin fonde për bamirësi vihet re, rëndom, sa herë ka...

Termeti 10 ballesh per te cilin nuk iu flet askush

      Nga Kreshnik Osmani Sapo pashë në tv një reklamë rrënqethëse. Një rrjet supermarketesh të një oligarku shqiptar paraqet në reklame në tv se produktet e...

Varfëri plus tërmet, baraz braktisje!

Më duket sikur e kam ditur gjithmonë, që në fëmijëri, se nga Kosova, e zbuluar sëpari nga rrëfimet e gjyshes sime gjakovare, do të...

Të drejtat dhe detyrat e fëmijëve!

Këto ditë kemi folur për të drejtat e fëmijëve meqë jemi në përvjetorin e 30 të ratifikimit të Konventës ndërkombëtare të të Drejtave të...

Evropa duhet t’u dalë zot njerëzve të tyre nga radhët e ISIS-it!

Operacioni antiterrorist i Turqisë kundër terroristëve të PKK/YPG-së në veri të Sirisë ka shkaktuar dhe zhvendosur shumë dinamika në rajon. Kuptohet, e para prej...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT