Qeveria e Haradinajt prezantohet të shtunën

Pas zhbllokimit të ngërçit politik në Kosovë dhe marrjes së mandatit nga presidenti Hashim Thaçi, Ramush Haradinaj beri te ditur se seanca për prezantimin...

Veseli zgjidhet kryeparlamentar

Kuvendi i Kosovës i dha sot dritën formimit të institucioneve. Mandatari për formimin e Qeverisë së re të Kosovës, Ramush Haradinaj, në një deklaratë...

Kadri Veseli zgjidhet kryetar i Kuvendit të Kosovës

Kadri Veseli do të jetë kryetari i Kuvendit të Kosovës për katër vitet e ardhshme. Ai u zgjodh me  62 vota pro, 52 kundër...

Theret me thikë ish politikan i VMRO-së në Shkup

Një ish politikan është vrarë në mënyrë brutale në Shkup. Lajmin e bën me dije agjencia INA.   Sipas burimeve bëhet me dije se ish politikani...

Mblidhet Kuvendi në Kosovë, zgjidhet kryetari e nënkryetari

Takimi i orëve të vona ndërmjet liderëve të koalicionit të Partisë Demokratike të Kosovës, Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Nismës dhe Aleancës Kosova e...

Gjyqi ndaj komplotistëve prorusë në Mal të Zi, tentuan vrasjen e ish-kryeministrit Gjykanoviç

Në Podgoricë është mbajtur procesi gjyqësor ndaj 14 personave të akuzuar për tentativën e vrasjes së ish kryeministrit Milo Gjykanoviç dhe komplotin e marrjes...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT