Vlorë, plagoset pronari i një lokali

  Pronari i një lokali në zonën e Ujit te Ftohtë në Vlorë, mbeti i plagosur me arme zjarri mbrëmjen e së enjtes. Duro Çaushaj...

Prokuroria e Krimeve të Rënda rikthen dosjen për ngjarjen e Elbasanit

Prokuroria e Krimeve te Renda shpalli moskopetencën dhe dërgoi serish ne Elbasan dosjen e përplasjes se policisë me Audin e blinduar, ngjarje e ndodhur...

Ndahen ndihmat në Fier

  12 kamionë me ushqime për blegtorinë në mbështetje për familjet e përmbytura  në zonën e Fierit erdhën nga Kosova. Ndihmat do t’u shpërndahen familjeve...

Veliaj: Luftojmë korrupsionin e rrisim transparencën

Ne raportet e Bankës Botërore dhënia lejeve te ndërtimit mbetet nje nga problemet kryesore te te berit biznes ne Shqipëri. Por situata duket se...

SHBA: Zbatoni ligjin për kryeprokurorin

Ambasada e Shba mbështet opinionin ligjor te dhënë pak ditë më parë nga OPDAT dhe EURALIUS për prokurorin e përgjithshëm. Nëpërmjet një njoftimi për...

Rënie temperaturash dhe shtrëngata shiu/ Parashikimi i motit gjatë ditëve në vazhdim

Pas disa ditëve me diell, duket se shirat do të kthehen sërisht në të gjithë territorin e Shqipërisë. Temperaturat do të pësojnë luhatje dhe...

Nis zhbllokimi i rrugës së Thethit

Megjithëse është një nga destinacionet më të kërkuara për turizmin malor veçanërisht në stinën e dimrit, Thethi është i vështirë për t’u arritur.   Bora e...

Arrestohet trafikanti i kokainës, Besnik Çapja  

Një tjetër anëtar i fisit Çapja në Elbasan ka përfunduar në prangat e policisë.   I arrestuar është Besnik Çapja, i akuzuar dhe dënuar në Itali,...

PD akuzon Ramën e Xhafajn, Alibeaj: nuk ka asnjë garanci se droga do luftohet

Pas arrestimit te nenkomisarit te Fierit e dy efektiveve te policisë kufitare ne Durres për ngarkesën e 2.5 toneve droge ka reaguar Opozita.   Partia demokratike...

Rama nis vizitën zyrtare në Poloni, Beata Szydlo mbështet hapjen e negociatave

Varshava zyrtare mbështet hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Kryeministri Edi Rama, në takimin me homologen polake Beata Szydlo, ka...

Follow us

30,000FansaPëlqeje
40,000NdjekësitNdjek
40,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI