Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba.

Në një njoftim nga Ministria e Jashtme thuhet se Çavuşoğlu në bisedën telefonike që zhvilloi me homologun e tij ukrainas, diskutuan për situatën e fundit në Ukrainë, eksportin e drithit dhe zhvillimet lidhur me anijen “Zhibek Zholy”.

Çavuşoğlu dhe Kuleba zhvilluan bisedë telefonike edhe më 30 qershor.

Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë