Skip to content

Çdo natë ndiznin dy qirinj dhe i vendosnin në dritare, rituali që për pak u mori jetën 4 anëtarëve të familjes Shehu në Memaliaj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Detaje të reja janë mësuar nga ngjarje e ndodhur mbrëmjen e sotme në Memaliaj, ku njështëpi është përfshirë nga flakët. Brenda banesës ndodheshin 4 persona, ndërsa fatmirësisht janë shpëtuar dhe gjenden jashtë rrezikut për jetën. I vetmi që ka pësuar djegie të lehtaështë kryefamiljari FatmirShehu, 50 vjeç i cili po merr ndihmën e nevojshme në spitalin e Gjirokastrës.

Sipasburimeve të Fax News, pavarësisht se kishin energji elektrike, familjarët kishin njëlloj rituali të përhershëm ku ndiznin qirinj në darkë dhe i vinin në dritare. Kjo ka sjellë edhe zjarrin që shkrumboi totalisht shtëpinë ku banonin 4 familjarët të cilët siç mësohet vuanin edhe nga probleme të shëndetit mendor.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë