Ambasada amerikane në Kosovë ka njoftuar së fundmi se më 6 qershor do të dalin përgjigjet e lotarisë amerikane.

Siç duket ëndrra amerikane vazhdon, pavarësisht koronavirusit.

“Departamenti po shtyn hapjen e Kontrollit të Statusit të Hyrësit për aplikantët DV-2021 nga 5 maji deri në 6 qershor 2020.

Hapja e vonuar nuk do të ndikojë negativisht në aftësinë tonë për të para-përpunuar dhe planifikuar intervista DV-2021, të cilat janë planifikuar të fillojnë më 1 tetor 2020.

https://xk.usembassy.gov/vi…/immigrant-visas/diversity-visa/”, njofton amabsada.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re