E sic jemi ne shqiptarët, kështu ndodhi edhe me Jonidën. Ajo na përfaqësoi denjësisht këtë vit në Eurosong, por duartrokitjet për të dhe mbështetja erdhi vetëm pasi morën veshse ajo e ngjiti Shqipërinë në finalen e këtij viti.

Një performancë elektrizuese që u ka lënë mbresa edhe të huajve.

Emocionet Jonida nuk i ka fshehur pas kualifikimit, teksa ka kërkuar mbështetje për natën finale. Ja cfarë shkruan ajo në Instagram:

Shqiponja prek qiellin, syte dhe kembet rikthen gjithmone ne toke!! Nuk kam heshtur asnje moment ne kete rrugetim, edhe kur degjoja ne kor fansat europiane qe kendonin shqip #Kthejutokes, edhe kur me nisnin nga Tirana lajme nga me te çuditshmet! Une bera dje ate per te cilen marre fryme, per te cilen edhe erdha ne kete skene:Kendova!! Jam emocionuar si kurre me pare me 3 minutat e mia dhe te Shqiperise, akoma me shume kur degjova: Albania! Po jetoj endrren time, mbeshtetja dhe votat tuaja nuk ndalen fluturimin e shqiponjes!! Jemi ne finale, por tashme une mendoj se kemi fituar, jo vetem me kualifikimin por edhe me njeri-tjetrin! U beme bashke si kurre me pare dhe une per kete ju jam pafund mirenjohese!!! Ju dua shume, shihemi ne finale.