Home BOTA CIA: Kim dëshiron të ‘sundojë për një kohë të gjatë dhe të vdes në shtratin e tij’

CIA: Kim dëshiron të ‘sundojë për një kohë të gjatë dhe të vdes në shtratin e tij’

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

SHBA duhet të kuptojnë se ka një marrëveshje me një vend me armë bërthamore, paralajmëroi Agjencia Qendrore e Inteligjencës, shkruan Al Jazeera, .
Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong-un është një politikan racional dhe Shtetet e Bashkuara duhet të kuptojnë se ata kanë të bëjnë me një vend të armëve bërthamore, tha zëdhënësi i Agjencisë Qendrore të Inteligjencës të SHBA-së për Korenë, Jong Suk-li.
‘Ka një tendencë për të minuar konservatorizmin e tij’, tha Jong.
Sipas fjalëve të tij, Kim dëshiron të ‘sundojë për një kohë të gjatë dhe të vdes në shtratin e tij’.
Politikanët amerikanë, përfshirë Presidentin Donald Trump, vazhdimisht kanë argumentuar se kreu i Koresë së Veriut është një “i çmendur irracional”./
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë