Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pesë administratorë të një sipërfaqeje plazhesh në Durrës u ndoqën penalisht, pasi kishin zaptuar hapësirat publike.

 

Aksioni “bregdeti i lirë” u zhvillua në zonën e Porto Rpmanos.

 

Si rrjedhojë u sekuestruan 400 shezlongë dhe çadra që ishin vendosur përgjatë vijës bregdetare, pa lejen përkatëse.

 

E gjithë hapësira që ishte zaptuar u lirua për pushuesit.

 

Kontrollet të shtuara, sipas policisë, do të ketë në të gjithë vijën bregdetare me qëllim moslejimin e pushtimit të hapësirave publike.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë