Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Të huajt zgjodhën Durrësin. Turistë nga vende  të ndryshme të Evropës këtë fundjavë pushuan  në  këtë bregdet.

Ky grup pushuesish nga Hungaria  kanë mbetur të kënaqur nga deti, ushqimi dhe mikëpritja.

Çmimet thonë se janë të favorshme për ta.

“Jam këtu prej pesë ditësh. Është një vend I bukur. Plazhi është I këndshëm”, ka thënë një pushues.

“ Ne jetojmë në  Hungari, është hera e parë që vizitojmë Shqipërinë.  Kishim dëgjuar fjalë të mira për vendin tuaj, për detin, për mikëpritjen.  Udhëtimi nga Hungaria në Shqipëri me avion zgjat pak, kështu që zgjodhëm të vijmë. Çmimet janë të ngjashme me Hungarinë, por akomodimi është më i lirë”, ka thënë një turiste hungareze.

Shqiptarë të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut gjithashtu zgjodhën të kalojnë  fundjavën në Durrës.

Thonë se po kalojnë mirë, por kishin dhe ankesa.

“Nuk janë të ndarë kush është plazh publik apo privat”.

Përveç shëtitores shikoj se e kanë rregulluar por duhet që të ketë më shumë gjelbërim, ka akoma vend për përmirësim”, thotë një tjetër pushuese.

Fundjava e parë e qershorit  nuk e ka gjetur ende gati për sezonin e ri  vijën bregdetare te Durrësit.

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re