Çmimet në zonën bregdetare kanë tërhequr vëmendjen e të gjithë pushuesve të cilët ankohen herë pas here se nuk mund të blejnë dot edhe një shishe ujë, përcjell Fakte.

Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një rast ku i referohet qytetarit dixhital.Berisha shprehet se pushuesit po e braktisin Sarandën pasi një shishe ujë 0,5 litra shitet 170 lekë ndërsa 5 shishe 0,5 litra në këtë rast kanë kushtuar 850 lekë.Ish-kryeministri këtë na e vërteton edhe me një foto të dërguar nga qytetari.

Postimi i plotë i Berishës:

Ja pse turistët braktisin Sarandën!

Lexoni mesazhin dhe shikoni faturën ku 0,5 l uje shitet 850 leke! sb

“Mirëmëngjes Dr! Kjo foto është bërë në Butrind, Sarandë … 850lekë gjysëm litre ujë.. Vai me det për turizmin tonë …… Këta bab zitë e RAME Hoxhës.. po i largojne dhe kto pak turista qe po sjellim .. Të vizitojnë Shqipërinë”