Skip to content

COVID 19/ 40 raste të reja dhe asnjë humbje jete në vend

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Asnjë humbje jete dhe 40 raste të reja me COVID 19 janë shënuar në 24-orët e fundit në vend.

 

Sipas raportimit të përditshëm nga Ministria e Shëndetësisë aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë.

 

Njoftimi i plotë:

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 846 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 40 qytetarë, në këto bashki: 23 në Tiranë, 3 në Lezhë, 2 në Fier, Sarande, 1 në Durrës, Patos, Mallakastër, Gjirokastër, Tepelenë, Korçë, Pogradec, Kolonjë, Kuçovë, Elbasan. Janë 251 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin. Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2. Janë shëruar 14 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,826 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (14 Maj 2022)

Raste të reja ditore 40Të shëruar në 24 orë 14Të shtruar në spitale 6Humbje jete në 24 orë 0Testime ditore 846

Testime totale 1,817,530Raste pozitive 275,574Raste të shëruara 271,826Raste Aktive 251Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 136Fier 32Vlorë 16Shkodër 14Elbasan 10Lezhë 11Berat 9Gjirokastër 9Durrës 5Korçë 6Kukës 3

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë