Në 24 orët e fundit në vendin tonë, janë shënuar 20 raste të reja me koronavirus dhe për fat të mirë asnjë humbje jete.

 

 

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë kësaj periudhe nuk është shënuar asnjë viktimë.

 

 

Aktualisht në spitalin COVID 3 po marrin trajtim 3 pacientë. Janë shëruar 20 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,311 që nga fillimi i epidemisë.

 

 

Ju informojmë për situatën në 24 orët e fundit, si vijon: Janë kryer 679 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID19, 20 qytetarë, në këto bashki:

15 në Tiranë, nga 1 qytetar në Fier, Lushnje, Tepelenë, Pogradec, Gramsh.Janë 313 qytetarë aktivë me Covid19 në gjithë vendin.Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 3 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2.Janë shëruar 20 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 272,311 që nga fillimi i epidemisë.Statistika (30 Maj 2022)

Raste të reja ditore 20Të shëruar në 24 orë 20Të shtruar në spitale 3Humbje jete në 24 orë 0Testime ditore 679

Testime totale 1,828,197Raste pozitive 276,121Raste të shëruara 272,311Raste Aktive 313Humbje jete 3,497

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 214Fier 23Vlorë 18Gjirokastër 17Korçë 12Durrës 8Shkodër 7Elbasan 7Dibër 3Berat 2Kukës 1Lezhë 1