Skip to content

COVID/ 31 raste të reja dhe asnjë humbje jete në 24 orët e fundit në vend

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se për 24 orët e fundit në vend nuk ka patur asnjë humbje jete si pasojë e COVID 19.

 

Nga 944 testime që janë kryer në total kanë rezultuar të infektuar me coronavirus 31 qytetarë.

 

Statistikat:

Humbje jete: 0

Të infektuar: 16 në Tiranë, 3 në Fier, 4 në Kolonjë, 2 në Sarandë, nga 1 qytetar në Lezhë, Kamëz, Vlorë, Himarë, Tepelenë, Korçë.

Janë 284 qytetarë aktivë me covid19 në gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 8 pacientë.

Janë shëruar 32 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271,561 që nga fillimi i epidemisë.

 

Raste të reja ditore 31Të shëruar në 24 orë 32Testime totale 1,812,147Raste pozitive 275,341Raste të shëruara 271,561Raste Aktive 284Humbje jete 3,496

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 168Fier 40Vlorë 30Korçë 10Shkodër 8Durrës 7Lezhë 7Elbasan 6Berat 3Kukës 3Gjirokastër 2

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë