Doktori i Shkencave Gjeologjike dhe profesori i Associuar, Hamit Noka me origjinë nga Kukësi, mësohet se ka ndërruar jetë.

Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij përmes rrjeteve sociale. Mësohet se profesori ka ndërruar jetë, si pasojë e infektimit me koronavirusi.

Noka ishte një personalitet në shkencën e gjeologjisë jo vetëm në Kukës, por në gjithë Shqipërinë. Personalitet i shquar në fushën e kërkimeve dhe studimeve gjeologjike.

/faxweb

loading...