Home SHQIPERIA Dalin në pah të tjera detaje nga përgjimet e Pegasus / Në ‘kthetrat’ e izraelitëve edhe Princeshat e Dubait, njëra dyshohet se mbahet peng nga babai i saj

Dalin në pah të tjera detaje nga përgjimet e Pegasus / Në ‘kthetrat’ e izraelitëve edhe Princeshat e Dubait, njëra dyshohet se mbahet peng nga babai i saj

0
Dalin në pah të tjera detaje nga përgjimet e Pegasus / Në ‘kthetrat’ e izraelitëve edhe Princeshat e Dubait, njëra dyshohet se mbahet peng nga babai i saj

Numrat e telefonit të përdorur nga dy princeshat e Dubait thuhet se janë gjetur si pjesë e një hetimi në spiunet e hakerimit të telefonit të njohur si Pegasus.

Princesha Latifa është vajza e sundimtarit të Dubait, dhe Princesha Haya Bint al-Hussain është ish-gruaja e tij.

Në mes të shkurtit, BBC Panorama transmetoi një video sekrete nga Princesha Latifa në të cilën ajo tha se po mbahej si peng dhe kishte frikë për jetën e saj.

Ndërkohë Princesha Haya iku nga Dubai në 2019 duke thënë se kishte frikë për jetën e saj. Kujtojmë se Emiratet e Bashkuara Arabe kanë mohuar pretendimet e grave.

Deri më tani, në përgjimet e Pegasus, kanë dalë shumë emra të njohur ndërkombëtarë.

/faxweb