Ervin Salianji, në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, e para pa Lulzim Bashën, ka patur një kërkesë për kryetarin e komanduar të kësaj partie, Enkelejd Alibeajn.

A2 CNN ka mësuar se Salianji ka kërkuar që të hiqen dyert e hekurit nga selia e partisë.

“Të ndërtojmë një grup dhe zgjidhje që e bën bashkimin funksional për të gjithë, ku të gjithë mund të përfaqësohen si ngjyrime.

Duhet thërritur Këshilli Kombëtar që të japë legjitimitetin formal. Të hiqen dyert e hekurit, të tregojmë me simbolike hapjen e parties”, ka thënë Salianji.

Gazment Bardhi është përgjigjur se dyert e partisë janë të hapura, por përgjigjja e Salianjit ishte se dyert e hekurit “ta shpifin” dhe duhen hequr.

Salianji-Alibeajt: Duhet thërritur Këshilli Kombëtar qe te japë legjitimitetin formal.

Salianji: Të hiqen dyert e hekurit, te tregojmë me simbolike hapjen e partisë.

Bardhi: Dyert janë te hapura

Salianji: Dyert e hekurit qe as nuk preken me dore ta shpifin, ti heqim

Bardhi: Se pari lidhur me blindimin e PD-se, dyert janë te hapura, dhe janë çështje te administratës. S’ja vlen te merremi ne kryesi me ketë.

Se dyti për zgjedhjet e vitit 2023. Eshte propozuar me idenë qe do pranohej nga te dy palët, duke bere zgjedhje te bashkuar. Jam dakord edhe unë qe te dalim me mesazh per bashkimin.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re