Ulja e temperaturave ka sjelle edhe reshjet e para të dëborës në zonat malore.

 

Në qarkun e Kukësit, reshjet nisën gjatë orëve të mbrëmjes të së dielës ndërsa trashësia e borës ka arritur deri në katër centimetra. Reshje u shënuan kryesisht në tropojë Shishtavec dhe Has.

 

Deri më tani nuk raportohet probleme në qarkullimin e automjeteve, pasi të gjitha akset rrugore janë të kalueshëm.

 

Dëbora zbardh veriun e vendit, ulja e temperaturave sjell reshje ne zonat malore