Ditën e sotme pritet përsëri kalimi i një fronti të ftohtë atmosferik.

 

Moti parashikohet me vranësira të dendura dhe reshje shiu të cilat ditën e martë do të jenë të herëpashershme me intensitet mesatar dhe përgjatë ultësirës perëndimore deri të lartë në formën e rrebesheve dhe stuhive.

 

Në relievet malore në lindje të territorit reshje dëbore.