Dëborë dhe ulje të temperaturave, parashikimi i motit për sot

moti-1-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e martë, reshjet e borës me intensitet të ulët deri mesatar do zbresin në lartësinë 400-500 metra në veri-verilindje dhe në lartësin mbi 600-700 metra në pjesën tjetër të vendit.

 

Gradualisht, në mesditë reshjet e shiut dhe të borës do të ndërpriten në pjesën më të madhe të vendit duke mbetur prezente deri në orët e mbrëmjes në jug.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë