Defektet gjatë mandatit 4 vjeçar të Ardi Veliut? Përgjigjet Zv.ministri i Brendshëm: Ka shumë gjëra që…

ministri.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari u shpreh se ishte besimplotë sa i përket aftësive të drejtorit të ri të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano, teksa tha se paraardhësi i tij, Ardi Veliu bëri një punë të mirë tek Policia.

“Histori e Policisë së shtetit nuk mbaron me rast konkret, po është një histori që ngrihet dita-ditës, ku çdo kush jep kontributin e vet. Ardi Veliu ka dhënë kontributet për të avancuar punën e Policisë së Shtetit. Ajo çka unë mund të them për Gledis Nanon është pikërisht dinamizmi dhe të qenit reflektiv në kryerjen e detyrave, po flasim për çështjen e terrorizmit. Unë besoj fortë dhe e uroj.”

Defektet që ju keni evidentuar në mandatin 4-vjeçar të Veliut?

Ka shumë gjëra që mund të bëhen. Kjo ishte dorëheqje nga Veliu dhe jo për çështjen e performancës. Nëse flitet për të bërë një vlerësim menaxheria, duhen të përfshihen të gjithë treguesit

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë