Pas deklaratave të bëra nga ministra e jashtme shqiptare, Olta Xhaçka në lidhje me kufirin detar mes vendit tonë dhe Greqisë, ku ka deklaruar se: “Nuk ka një afat kur mund të zgjidhet çështja e detit”, ka ardhur edhe reagimi nga mediat greke.

“Deklaratat e ministres Xhaçka janë ‘akull’ poër ata që duan zgjidhje. Duket se pala shqiptare po luan lojën që duan turqit”- shkruajnë mediat greke.

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb