Sipas parashikimeve te sinopikaneve, pritet që java e ardhshme të kemi një mot të kthjellët.

Tashme sitët e ftohta te dimirit dhe temperaturat disa gradë nën zero pritet të zëvëndësohen nga ditet e ngrohta me diell.

Kështu pritet qe e gjithë java te jetë e ngrohtë dhe me diell në pjesen me te madhe te territorit.

Megjithatë sinoptikanet thone se mëngjesi dhe mbrëmja pritet qe të jenë të ftohta dhe me temperatura të ulëta


Previous articleMe identifikimin e mutacioneve të reja të virusit, a do te shtohen masat? Ja cfare thote zv. ministrja