Skip to content

Del VIDEO-ja/ Me vrap nëpër ara, momenti kur shqiptarët ia mbathin nga burgu në Itali

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tre të burgosur me origjinë shqiptare janë arratisur nga burgu. Rreth orës 5 të mëngjesit të 9 qershorit, tre të burgosur prenë hekurat e qelisë së burgut të Trevisos, ku po vuanin dënimin dhe zbritën jashtë me çarçafë dhe arritën të arratiseshin. Një skenë tipike nga filmi vizatimor ” Vëllezërit Dalton ” i frymëzuar nga komiku Lucky Luke.

Dy u kapën dhe u kthyen menjëherë nga policia e vuajtjes së dënimit, ende pa u larguar nga institucioni, tjetri arriti të humbasë gjurmët dhe aktualisht është në kërkim nga policia. 27- vjeçari Edison Pula është ende në arrati .
Ja kush është i arratisuri i burgut të Trevisos

Ende në arrati Edison Pula , 27 vjeç nga Shqipëria. U arrestuar shkurtin e kaluar në qendrën tregtare Emisfero di Silea. Ai ishte pjesë e bandës së grabitjes së shtëpive që shënoi 50 goditje mes Trevisos dhe Bellunos dhe është një nga të dyshuarit për grabitjen e naftëtarit Miotto në Mogliano Veneto.

I arratisuri Edison Pula në burg për vrasje, grabitje dhe trafik droge

I arrestuari me origjinë shqiptare i cili ndodhej në burg me urdhër-arresti europian, për tentativë vrasje , grabitje , posedim lëndësh plasëse dhe krime të tjera lidhur me trafikun e drogës , të gjitha të kryera në Shqipëri.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë