Gjykata ka publikuar arsyetimin një ditë pasi GJKKO dënoi në shkallë të parë me 2 vite burg ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla.

Sipas Gjykatës, dënimi do të bëhet në një burg të sigurisë së zakonshme. Llalla u shpall fajtor për deklarim të rremë dhe fshehje të pasurisë.

Gjykata e Posaçme e Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, përveç dënimit me burg, vendosi që Llallës t’i hiqet për 5 vite e drejta për të ushtruar funksione publike, ndërsa pasuria e tij kaloi në favor të shtetit. Bëhet fjalë për 4 sipërfaqe toke, në total 22 mijë metra katrore dhe 1 apartament në Durrës.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re