Në lidhje me protestën e sotme (19 prill) të opozitës para Bashkisë së Tiranës, ka reaguar edhe Prezenca e OSBE në Shqipëri.

OSBE shkruan se protesta paqesore është një akt demokratik dhe legjitim, jo dhuna, duke e dënuar këtë të fundit.

“Prezenca e OSBE-së në Shqipëri dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme përpara Bashkisë së Tiranës. Protesta paqësore është akt demokratik legjitim, dhuna jo”, thuhet në reagim.

 

 

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re