Home SHQIPERIA Deputetët e PS takim me komunitetin shqiptar në Greqi/ Gjiknuri: Diskutuam mbi çështjen e pensioneve, lejet e qëndrimit dhe votën e diasporës

Deputetët e PS takim me komunitetin shqiptar në Greqi/ Gjiknuri: Diskutuam mbi çështjen e pensioneve, lejet e qëndrimit dhe votën e diasporës

0
Deputetët e PS takim me komunitetin shqiptar në Greqi/ Gjiknuri: Diskutuam mbi çështjen e pensioneve, lejet e qëndrimit dhe votën e diasporës

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Socialiste mbetet e vendosur për të adresuar çështjen e pensioneve me Greqinë dhe të votës së diasporës.

 

Damian Gjiknuri bashkë me Mirela Kumbaron, Blerina Gjylametin, Laert Durajn, Artemisa Malon dhe Eridian Salianjin zhvilluan një takim në Athinë me përfaqësues të komunitetit shqiptar, shoqata dhe organizata jo-fitimprurëse shqiptare nga qytete dhe ishuj të Greqisë.

 

Përmes një postimi në rrjete sociale, Gjiknuri thekson se: “Në këtë bashkëbisedim të frytshëm diskutuam lidhur me çështje dhe probleme të ndryshme të komunitetit shqiptar në Greqi, midis tyre çështja e pensioneve, problematikat e hasura me lejet e qëndrimit, si dhe vota e diasporës”.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë