Deputeti i PD e pranon: Berisha nuk fitoi më 2009, e morëm pushtetin nga Dritan Prifti

sula-paloka.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në emisionin “Të Paekspozuarit” kanë qenë të ftuar dy deputetët e PD-së, Edi Paloka dhe Dashnor Sula.

Deputeti Sula, u shfaq më optimist lidhur me të ardhmen e Lulzim Bashës. ai ndërkohë pranoi se PD në 2009 nuk i fitoi zgjedhjet, por qendruan në pushtet falë Dritan Priftit.

Ylli Rakipi: Përse e mbështesni Bashën, që ka humbur katër herë, dhe premton të humbë edhe 400 herë po të jetojë…

Dashnor Sula: Unë të mos hiqem si pro amerikan ekstrem, por ia kam thënë edhe Bashës, nëse ti del non-grata, unë nuk do të jem edhe me ty. E kam bindje që PD, ka nevojë… Konflikti që ka filluar nga 2019, që nuk është faji vetëm i Bashës, se nuk i dogji vetëm ai mandatet.

Ylli Rakipi: Sali Berisha e ka mbajtur në pushtet PD-në, gjysmën e kohës, edhe pse ky është popull i majtë.

Dashnor Sula: Në 2009 nuk kemi fituar se ishim me mandatin e Dritan Priftit…

Ylli Rakipi:Po çfarë thua kështu? Unë po të bëj pyetje shumë të thjeshtë. Mund të më shpjegosh, përse je me një njeri që ka humbur katër herë?

Dashnor Sula: Deri në 9 shtator 2021, kryetari Basha nuk ka qenë vetja. Bindja ime është që Berisha ka patur ndikim të fuqishëm.

Edi Paloka: O Dasho, se po bëhemi qesharakë.

Dashnor Sula: Ka kohë për fitoren, se do rrjedhi ujë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë