Mediat kosovare raportojnë për një Rolex në vlerën e 30 mijë eurove që ministri i Brendshëm Xhelal Svelça ka marrë dhuratë në Katar.

Raportohet se i ftuar nga kryeministri njëherit ministri i Punëve të Brendshme të Katarit, Sheikh Khalid bin Khalifa bin Abdulaziz Al-Thani, ministri  Svelça dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Samedin Mehmeti, dhe morën pjesë në Panairin “Milipol 2022”, ku u ballafaquan me pajisjet e teknologjinë së  fundit në fushën e sigurisë.

Dhe në këtë vizitë, ai ka marrë dhuratën e çmuar nga mikëpritësi arab, por që, siç thuhet, nuk do e mbajë në dorën e tij.

Minstri Svelça, që ndoshta do e pohon vetë këtë rast, do e vendos Rolex-in në ambientet e ministrisë, duke i dhënë vlerën e një suveniri.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re