Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

TIRANË- Detaje të reja mësohen për ngjarjen e shpërthimit me tritol në fasonerinë në Fresk, në pronësi të biznesmenit italian.

Gazetarja Xhensila Kodra, raporton se 46-vjeçari Edmond Arapi i kishte vënë gjobë prej 100 mijë euro italianit Roberto Del Gaido dhe e kërcënuar disa herë që nëse nuk do ta paguante këtë shumë, do të ishte i rrezikuar, por vetë italiani kishte refuzuar.

Dyshohet se gjoba të jetë vënë për shkak të ndonjë konflikti të brendshëm që italiani dhe 46 vjeçari të kishin për fasonerinë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re