Eksperti ushtarak dhe strategjik, gjeneralmajor Fayez Al-Duwairi, tha se skenat e djegies së tankeve të treguara nga Brigadat Al-Qassam, krahu ushtarak i Hamasit, në lagjen Shujaiya, në lindje të qytetit të Gazës, ishin dëshmi se predha Al-Yassin 105 goditi me saktësi frëngjinë e tankut dhe aktivizoi municionin e tij. Në një analizë ushtarake për Al […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re