Detaje te reja kanë dalë nga dosja hetimore e operaçionit të bujshëm të SPAK ku u zbuluan 8 grupe kriminale në Tiran, Durrës dhe Elbasan. Dy vrasje të zbardhura janë ato të Fatmira dhe Elvis Deda ngjarje të ndodhura në vitin 2012 dhe 2013. Sipas të dhënave mamaja e Dedës është vrarë nga Talo Çela pasi kërkonte drejtesi për djalin e saj. Ndërsa Elvisi është vrarë nga Henrik Hoxhaj i arrestuar bashkë me Nuredin Dumanin dhe F. Qoli.

“Paguanin shuma të mëdha parash për vrasjen e kundërshtarëve”, Operacioni i SPAK, Kraja : U evidentuan 8 grupe kriminale në tre qytetet e Shqipërisë, janë zbardhur disa ngjarje të rënda kriminale

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re