Detaje të reja nga shpërthimi i parë me tritol për vitin 2022: Makina e parkuar prej disa ditësh, ja ku ishte vendosur lënda shpërthyese

pamjes.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Detaje të reja janë mësuar nga shpërthimi me tritol që tronditi mbrëmjen e sotme qytetin bregdetar të Vlorës, shpërthimi i parë me eksploziv në vendin tonë për vitin e ri 2022.

Mësohet se makina ka qenë e parkuar në të njëjtin vend prej kohësh, gjë e cila të bën të dyshosh se pronari nuk ndodhet në zonë për momentin, por ky ka qenë më tepër një sinjal paralajmërues për të.

“Nga komunikimi me banorët e lagjes, mësohet se makina ka disa ditë që është e parkuar në të njëjtin vend, gje e cila të bën të dyshosh se pronari nuk ndodhet në zonë për momentin. Ky informacion nuk është i konfirmuar ende“, raportoi gazetarja Afrovita Hysi nga qyteti i Vlorës.

Mesohet se lënda shpërthyese ka qenë e vendosur në pjesën e parë të makinës, dhe fatmirësisht nga shpërthimi nuk ka pasur njerez të dëmtuar por vetëm dëme materiale.

Më herët Fax News raportoi se makina e shpërthyer me tritol është në pronësi të shtetasit Benard Sinomataj.

Fax News sjell pamje të reja nga vendi i ngjarjes ku shihen hetuesit duke kqyrur automjetin tip Pasat, goma e parë e të cilit është shkatërruar thuajse fare.

(E.H/Faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë