Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Mësohet se Dako akuzohet për shpërdorim detyre, në lidhje me një pallat të ndërtuar në qendër të qytetit të Durrësit, godinë e cila pësoi dëme të mëdha nga tërmeti i 2019-ës.

 

Sipas hetimeve të SPAK pallati ka pësuar dëmtime të rënda në tërmetin e 26 nëntorit, dhe banorët kanë bërë kallëzim për Dakon dhe ish zyrtarë të tjerë për vrasje masive të mbetur në tentativë.

 

Hetimi i SPAK për Dakon është shtrirë edhe në verifikimin e pasurisë duke kërkuar verifikime nga institucione të ndryshme.

 

Ndërkohë që po vijon punë për kapjen edhe të ish zyrtarëve të tjerë për të cilët është lëshuar urdhër-arresti nga SPAK.

 

Burime për Vizion Plus, bëjnë me dije se janë lëshuar 10 masa arresti, 7 arrest me burg, përfshi edhe Vangjush Dakon, e 3 arrest shtëpie, për tre zonja.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re