Skip to content

Detyruan të miturit të kryenin veprime të turpshme ndaj njëri tjetrit, arrestohen dy persona në Korçë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi kanë detyruar dy të mitur që të kryenin veprime të turpshme ndaj njëri-tjetrit.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Korçë bënë arrestimin në flagrancë për veprat penale “Vepra të turpshme”, “Shtytja e të miturve në krim”, të shtetasit G. R., 20 vjeç, banues në Korçë dhe për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”, të shtetasit J. A., 22 vjeç, banues në Korçë.

Nga hetimet e kryera, rezulton se ditën e djeshme, shtetasi G. R., në lagjen nr. 17, Korçë, dyshohet se ka detyruar dy të mitur të kryenin veprime të turpshme me njëri-tjetrin. Ndërsa shtetasi J. A., ka patur dijeni për ngjarjen dhe nuk ka kallëzuar krimin, pranë organeve të rendit.

Materialet i kaluan Prokurorive të Rretheve Gjyqësore Korçë e Pogradec për veprime të mëtejshme.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë